Найбільша у США приватна колекція карт онлайн


Американський підприємець з Сан-Франциско Девід Рамсі (David Rumsey) починав свій шлях у бізнесі з торгівлі нерухомістю, однак 1995 року різко змінив напрям діяльності, повністю присвятивши себе давньому хоббі – колекціонуванню старих карт. Комерційною стороною улюбленої справи стили засновані ним фірми “Cartography Associates”, що спеціалізується на цифровому видавництві, та “Luna Imaging” – постачальник корпоративного програмного забезпечення для інтернет-колекцій зображень.

Водночас приватна картографічна колекція Рамсі, започаткована 1980 року як збірка історичних мап Північної і Південної Америк, збільшилась до 150000 одиниць і охопила весь світ. Сьогодні “David Rumsey Map Collection” вважається найбільшим приватним зібранням карт у США, а її засновник отримав чимало різноманітних нагород за популяризацію картографічних знань.

Девід Рамсі (David Rumsey) оцифровує одну з карт своєї колекції.

2009 року колекціонер зробив черговий дивовижний крок і пожертвував свою унікальну колекцію та всі її оцифровані зображення Стенфордському університету, який відкрив на цій основі власний картографічний центр. Слід відзначити, що на відміну від багатьох колег Рамсі завжди прагнув максимального розповсюдження зібраних ним скарбів: вже два десятиліття у мережі Інтернет діє розроблений ним сайт, де безкоштовно у відкритому доступі розміщуються матеріали колекції.


Відвідувачі можуть ознайомитися зі старовинними атласами та глобусами, картами сузір’їв і морськими навігаційними картами, картами країн, регіонів і окремих міст. Для полегшення пошуку весь масив структурований за хронологічною та географічною ознаками. Для перегляду зображень є функція зума (збільшення масштабу), будь-який кадр можна завантажити на свій комп’ютер у потрібній якості (її параметри також можна обирати). Своєрідна родзинка ресурсу – функція “Georeferencing”, що дозволяє накласти карту багатолітньої давнини на сучасний знімок з супутника.

Колекція охоплює період з XVI по XXI століття. Сьогодні сайт надає доступ до більш, ніж 68 тисяч зображень.


Карта “Russiae, Moscoviae Et Tartariae” (“Русь, Московія і Татарія”) з атласу “Theatrum Orbis Terrarum” (“Театр Земного Кола”, 1570) фламандського географа і картографа Абрагама Ортеліуса. Зображення з сайту “David Rumsey Map Collection”.