Російським вченим запропонували переходити на неповний робочий день

У науково-дослідних інститутах Росії керівництво пропонує співробітникам “масово переходити” на неповні ставки, повідомили у Федеральному агентстві наукових організацій (ФАНО). Причина – відсутність грошей на виконання указу Володимира Путіна про доведення середніх зарплат російських науковців до 200% від середньої по регіону. У прес-службі агентства пояснили, що після такої оптимізації ФАНО зможе підрахувати, скільки буде потрібно додаткових коштів для виконання указу.

Насправді часто відбувається фіктивне скорочення ставок, розповів науковий співробітник Фізичного інституту ім. П. Н. Лєбєдєва РАН (ФІАН) Євгеній Оніщенко. Це відбувається в декількох інститутах: мова йде про переведення співробітника з повної ставки на половину або чверть при збереженні тієї ж грошової винагороди. Оніщенко додав, що його самого перевели з повної ставки на половину, а грошей продовжують платити стільки ж.

На мітингу 28 червня вчені говорили, що така ситуація склалася, зокрема, в Інституті елементоорганічних сполук імені А. Н. Нєсмєянова та Інституті органічної хімії ім. Н. Д. Зєлінского. Про проблеми в Інституті ім. Нєсмєянова повідомили його співробітники. “Починає діяти [система фіктивного скорочення], вже перевели завідувачів лабораторій на 0,2 ставки, нас до кінця року переведуть”, – зазначив один з них. Співробітниця Інституту ім. Зєлінского підкреслила, що всіх співробітників незабаром переведуть на 0,4 ставки. В Інституті синтетичних полімерних матеріалів ім. Н. С. Єніколопова така можливість розглядається, стверджує діючий співробітник установи. “[Ставки] ще не знизили, але це обговорюється. Дирекція пручається скільки може”, – заявив провідний науковий співробітник Інституту географії РАН В’ячеслав Шупер.

http://www.rbc.ru