Результати виборів Генеральнього директора ЛННБ ім. Стефаника

Публікуємо протокол підрахунку голосів з виборів Генерального директора Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника. Переможець – в.о. Гендиректора бібліотеки Василь Ферштей – набрав 40 голосів (рівно 2/3 з точністю до 1 голосу). Рівно стільком людям його команда, яка складалася з усього керівного складу установи, “допомогла” визначитися, щоб залишити в бібліотеці старі порядки.

За іншого кандидата – Андрія Гречила проголосувало 17 осіб. Це насправді багато! Це кожен третій, хто щиро вірив, що справжній науковець, фахівець такої високої кваліфікації і патріот держави зможе вивести бібліотеку на новий рівень розвитку. Вірив, що бібліотека може отримати нове сучасне обличчя, за яке не буде соромно ні перед своїми, ні перед чужими. За нього проголосувала здатна мріяти про майбутнє наукова молодь і ті, кому набридла стагнація, хто хоче розвивати бібліотечну галузь за сучасними світовими стандартами.


Дякуємо вам, що повірили у можливість змін! Дякуємо, що не піддалися на тиск і фальшиві обіцянки осіб, зацікавлених у збереженні своїх насиджених теплих місць.

А бібліотека? Що ж, бібліотека принаймні на 5 років втратила перспективи розвитку науки і може перетворитися на ще одну агрофірму (якою володіє колишній завгосп, а віднині – обраний генеральний директор) і якою, як своєю власністю, він буде розпоряджатися. І хтозна, чи до наступних виборів у колективі залишиться ще хоч 17 незалежних осіб. Тому шкода не того, хто сьогодні програв, шкода бібліотеки, яка не використала свого шансу і завернула назад у «світле» минуле, де перспектива одна – перетворитися на звичайне книгосховище, займатися дрібною комерційною діяльністю й обслуговувати чужі інтереси.

Дякуємо Андрієві Гречилу за те, що не використовував брудних методів пропаганди і маніпуляцій, якими так щедро послуговувалась протилежна сторона, – можливо, тому і програв? Зате він здобув моральну перемогу, не зрадивши своїх поглядів і принципів і показав, що навіть заради досягнення якоїсь мети не варто втрачати людської гідності і що в українській науці ще присутні високі етичні стандарти.

Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України