Віртуальна виставка до 100-річчя білоруської державності

Нині, коли проходять численні заходи до 100-річчя Української революції, особливо цікаво порівняти наш ювілей з аналогічними ювілеями сусідніх країн. Щойно на інтернет-порталі “Архивы Беларуси” відкрилася спеціальна рубрика “Становление белорусской государственности в 1918-1920-х годах”, де представлені архівні документи і фотоматеріали про національне відродження Білорусі початку 20-го століття.

Загалом віртуальна експозиція містить 450 електронних копій документальних раритетів з Білоруського державного архіву-музею літератури і мистецтва, Білоруського державного архіву кінофотофонодокументів, Національного архіву Республіки Білорусь, державних архівів Брестської, Вітебської, Гомельської, Гродненської, Мінської та Могилевської областей, державних архівів громадських об’єднань Гродненської і Гомельської областей, а також Білоруського науково-дослідного центру електронної документації.

Демонструються архівні джерела, що стосуються різних державних і адміністративно-територіальних утворень 1918-1920 рр. на етнічних білоруських землях: Білоруської Народної Республіки (БНР), Соціалістичної Радянської Республіки Литви і Білорусії (РСР Литви і Білорусії, ЛітБел), Соціалістичної Радянської Республіки Білорусії (ССРБ, надалі БССР), а також Західної області, Середньої Литви і деяких окупаційних структур. Представлені діячі білоруського національного відродження і державотворення цього періоду, ілюструється відображення процесу становлення білоруської державності в літературі, мистецтві та топоніміці.

Учасники спільного засідання Великої білоруської ради і Центральної військової ради. 15 жовтня 1917 року.

Уставна грамота Ради БНР. м. Мінськ. 25 березня 1918 року.

Карта Білоруської Народної Республіки. Видання Білоруського культурно-просвітницького товариства в Мінську. 1918 рік.