Привітання президента НАН України Бориса Патона з нагоди Дня науки

Дорогі колеги, вчені та всі, чиє життя пов’язане з наукою!

Сердечно вітаю вас із професійним святом – Днем науки!

“Дайте мені точку опору – і я зрушу Землю”, – так нібито говорив давньогрецький дослідник і винахідник Архімед. Перефразовуючи його, можна сказати: дайте мені досягнення сучасної науки – і я зміню світ. Нові знання й нові технології, створені на основі цих знань, справді дають змогу суттєво впливати на наше безпосереднє буття і, водночас, зазирати у віддалені куточки Всесвіту.

Науковий пошук – процес невпинний і захопливий. Той, кого розумні книги, експерименти й розрахунки привабили в дослідницький фах, погодиться зі мною. У того, хто знайомий із наукою лише опосередковано, цей майже дитячий захват від відкриття невідомого й, здається, неосяжного й недосяжного – ще попереду. Але нікого вона не залишає байдужим. І це зрозуміло, адже тим, ким ми нині є, і тим, що ми маємо і як ми живемо, ми завдячуємо науці та науковцям.

Серед українців чимало блискучих учених, зусиллями яких свого часу було вибруковано та вибруковується зараз шлях до нашого добробуту й комфорту. Результати їхньої напруженої щоденної праці часто непомітні і, на жаль, нецікаві суспільству та владі. Проте не полишаю сподівань, що такий стан справ є минущим і науковці неодмінно дочекаються шанобливого ставлення до себе та справи свого життя. Адже інтелектуальний потенціал нашої держави все ще досить високий, і – заради розвитку України, прогресу цивілізації, заради прийдешніх поколінь – ми не маємо права його втратити.

Всій українській науковій громаді, всім, хто марить наукою і не уявляє себе без неї, щиро зичу міцного здоров’я, щастя, творчого натхнення для нових звершень та успішної професійної самореалізації! Майбутнє – у ваших руках.

З глибокою повагою,

Президент
Національної академії наук України
академік НАН України Борис Патон