Під загрозою фонди головної наукової бібліотеки Чернігова

У суботу 30 червня 2018 року у Чернігові вирувала негода. Під час сильної зливи сталося підтоплення головного корпусу Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка. Під водою опинилися цінні фонди (зокрема, місцевих періодичних видань).

Впродовж усіх останніх днів триває масштабна акція з порятунку підмоклих видань, на допомогу бібліотекарям прийшли небайдужі чернігівці, однак ситуація все ще лишається важкою. Частину пошкоджених фондів на просушку забрали до себе місцеві заклади, установи та організації, небайдужі читачі.

Крім невідкладного просушування літератури і книгосховища, постала необхідність і ремонту приміщення. Нагадаємо, що йдеться про пам’ятку архітектури, одну з перлин українського архітектурного модерну кінця ХІХ – початку ХХ століття, побудовану 1910-1913 рр. інженером Д. Д. Афанасьєвим за проектом архітектора О. І. Фон-Гогена для Дворянського і селянського поземельного банку. Отже, крім засобів для просушування фондів, потрібні ще й фінанси для ремонтних робіт.

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка звертається до своїх читачів, підприємців, банкірів і громадських організацій з проханням про допомогу в подоланні наслідків зливи.

р/р 31556348123849 в ГУДКСУ у Чернігівській області, код ЄДРПОУ 02221159, МФО 853592. Призначення платежу: благодійний внесок.