Нове видання про українських діячів бібліотечної справи виставлене онлайн

Нещодавно в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського підготовлене наукове довідкове видання “Історія української бібліотечної справи в іменах (кінець ХІХ ст. – 1941 р.): матеріали до біобібліографічного словника” / авт.-уклад. Л. В. Гарбар ; ред. кол.: Г. В. Боряк, Л. А. Дубровіна (голова), В. І. Попик та ін. ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського, Ін-т рукопису. – К., 2017. – 616 с.

Видання репрезентує біографічні довідки співробітників просвітянських, університетських, наукових, публічних, сільських та дитячих бібліотек – як знаних бібліотекознавців – розробників теорії, історії, методики та організації бібліотечної справи, так і пересічних, імена котрих удалося встановити за архівними джерелами та за згадками в опублікованих документах. У виданні надані також відомості про українців – діячів бібліотечної, книжкової та видавничої справи інших держав, які зробили свій внесок у розвиток української національної книжкової культури та бібліотечної справи.

Словник розрахований на широке коло користувачів – учених з різних галузей знань, освітян, студентів, професійних бібліотекарів, стане в нагоді для історико-краєзнавчих досліджень. Може бути використаний як довідковий посібник до навчальних курсів з історії бібліотечної справи, бібліотекознавства та українознавства.

Електронная версія видання представлена на сайті НБУВ.

Водночас у Інституті рукопису НБУВ створюється електронна база даних “Українські діячі бібліотечної справи”, яку також плнується виставити онлайн. Розробники звертаються до усіх небайдужих громадян України та зарубіжжя з проханням доповнювати відомості, представлені у довіднику, повідомляти нову інформацію про українських діячів бібліотечної справи ХІХ-ХХ ст.

Можливо Ваші рідні працювали бібліотекарями, напишіть про них, надійшліть фото.(irnbuv@gmail.com, тел. 098-431-75-69).

http://www.nbuv.gov.ua