Вийшла монографія про стародавні графіті Чернігова

З 2016 року у Чернігівській області діє Програма підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер, що передбачає, зокрема, публікацію коштом обласного бюджету оригінальних авторських видань. Серед художніх і публіцистичних праць, які стали переможцями конкурсу, є і серйозні наукові монографії. Зокрема, щойно у місцевому видавництві SCRIPTORIUM побачила світ важлива робота молодого чернігівського історика, кандидата історичних наук Святослава ПОДЛЕВСЬКОГО “Графіті Чернігова у соціокультурному просторі Х–ХVII ст.” (Чернігів, 2018. – 276 с.).

Монографія є комплексним дослідженням пам’яток епіграфіки Чернігова Х-ХVІІ ст. У ній проаналізовано сукупність продряпаних надписів та зображень, виявлених у процесі археологічних розкопок та під час досліджень пам’яток давньої архітектури міста. Загальний масив епіграфічного матеріалу розглянуто як такий, що відбиває культурні традиції, світогляд та релігійні вірування місцевого населення в їхньому історичному розвитку.

Особливо приємно, що сіверянські видавці розуміють соціальне та наукове значення таких видань, тому весь скромний паперовий наклад у 100 примірників продаватися не буде, а призначений для бібліотек.

Більше того, вже зараз, одночасно з першими презентаціями книжки, її PDF-файл виставлений на спеціальній сторінці сайту Чернігівської ОДА, де оприлюднені електронні версії видань попередніх років. Кожен бажаючий може познаймитися з монографією Святослава Подлевського за посиланням.
* * *

Продубльовано на ФБ-сторінці