Нові онлайн-проекти Одеської національної наукової бібліотеки


Презентація онлайн-ресурсу “Скарби України: цифрова колекція книжкових пам’яток у фонді Одеської національної наукової бібліотеки” відбулася в рамках Міжнародної науково-практичної конференції “Бібліотека як складова культурного, наукового та національного розвитку держави. До 190-річчя Одеської національної наукової бібліотеки”.

Проект слугуватиме створенню страхового фонду книжкових пам’яток, які підлягають занесенню до Державного реєстру національного культурного надбання та забезпеченню вільного віддаленого доступу до документів з фонду бібліотеки. Онлайн-ресурс, на якому буде представлена цифрова бібліотека книжкових пам’яток з фондів ОННБ, буде доступним у режимі 24/7.

На першому етапі планується оцифрування документів українською мовою 1801–1922 років видання, незалежно від території їх надрукування, та будь-якою іншою мовою, що вийшли на території сучасної України протягом 1801–1860 років. Після опрацювання документів за вказаними критеріями, цифрова бібліотека буде поповнюватися документами, які визначені “Порядком відбору рукописних книг, рідкісних і цінних видань до Державного реєстру національного культурного надбання”, затвердженого наказом Міністерства культури України № 437 від 14.06.2016 р.

Це вже другий проект, який втілює бібліотека під егідою Міністерства культури України за сприяння Українського культурного фонду. Перший проект “Старовинна гравюра – національне надбання України”, був здійснений у 2018 році. Він сприяв введенню в науковий обіг гравюр XVI-XIX ст. майстрів з Англії, Італії, Нідерландів, Німеччини, України, Франції, які зберігаються у фонді ОННБ.