В стіні Ісаакіївського собору виявили таємний сейф з документами 1930-х років

Під час масштабного обстеження Ісаакіївського собору (Санкт-Петербург, РФ) у вівтарній частині між колонами виявили таємний сейф, де у 29 папках знаходилися документи 1936-1939 років. Відкриття зробили реставратори і зберігач фондів музею Сергій Окунєв. Власне, про загадкові дверцята в стіні дізналися ще у 1990-тих, але не змогли підібрати ключ. Цого разу щоб відкрити схованку реставратори створили спеціальний ключ самотужки.

Знайдені документи виявилися паперами з відділу кадрів, профкому та парткому і переважно стосуються організації ідеологічної та антирелігійної роботи, адже 1931 року в соборі був відкритий один з перших в Радянській Росії антирелігійних музеїв. У паперах є списки тогочасних музейників.

Найцікавішим серед вмісту сейфу став запечатаний конверт з сургучною печаткою – його ще не відкривали. Припускають, що там містяться секретні інструкції на випадок війни, адже схожі конверти розсилали перед фінською кампанією керівникам великих підприємств. Поки що папери відправлені на експертизу фахівців науково-фондового відділу Державного музею-пам’ятки “Исаакиевский собор”.

За матеріалом http://saint-petersburg.ru.