Віртуальна документальна виставка до 250-ліття Миколи Карамзіна

Напередодні 250-річного ювілею російського історика і літератора Миколи Михайловича Карамзіна (1766-1826) сайт Президентської бібліотеки імені Б. Н. Єльцина опублікував підбірку цифрових копій документів, пов’язаних з його життям та творчістю.

Оригінали зберігаються у фондах Російського державного історичного архіву (фонд 951), Російської державної бібліотеки, Свердловській обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, Тульської обласної універсальної наукової бібліотеки, Володимирської обласної універсальної наукової бібліотеки та Тамбовської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Дамон Ортолані. Портрет Карамзіна (1805). Один з трьох класичних живописних портретів історика, за якими виготовлені більшість друкованих копій. Зберігається в Ульяновському обласному художньому музеї (РФ).

Василь Тропінін. Портрет Карамзіна (1818). Один з трьох класичних живописних портретів історика, за якими виготовлені більшість друкованих копій. Зберігається у Державній Третьяковській галереї (м. Москва, РФ).

Олексій Венеціанов. Портрет Карамзіна (1828), виконаний посмертно за іншими прижиттєвими зображеннями. Один з трьох класичних живописних портретів історика, за якими виготовлені більшість друкованих копій. Зберігається у Державному музеї образотворчих мистецтв імені О. С. Пушкіна (м. Москва, РФ).

Фігура Карамзіна на пам’ятнику “Тысячелетие России” у Новгороді, РФ (1862, скульптори Михайло Мікешин та Іван Шредер, архітектор Віктор Гартман).

Родинне поховання Карамзіних на Тихвінському кладовищі (Некрополі майстрів мистецтв) Олександро-Невської Лаври (м. Санкт-Петербург, РФ). Під надгробками поховане подружжя Катерина Андріївна (уроджена Коливанова) (1780-1831) та Микола Михайлович (1766-1826) Карамзіни. Поряд були поховання (надгробки втрачені) дочок історика – від 1 шлюбу Софії (1802-1856) та від 2 шлюбу Єлизавети (1821-1891).