“Геноцид ромів у період Другої світової війни”


У вівторок 4 жовтня 2016 року у Національному музеї історії України у Другій світовій війні (м. Київ, вул. Лаврська, 27, кінозал) відбудеться Науково-практична конференція “Геноцид ромів у період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація”.

Організатори:

• Український центр вивчення історії Голокосту,

• Український інститут національної пам’яті,

• Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс,

• Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. C. Грушевського НАН України,

• Міжнародний фонд “Відродження”,

• Німецький фонд “Пам’ять, відповідальність та майбутнє”.

Конференція має на меті розгляд історії геноциду ромського народу у кількох вимірах.

Передусім, історико-дослідницький – під час конференції буде обговорений сучасний стан наукового дослідження історичних подій.

Другим важливим виміром розгляду є просвітницький, адже історія геноциду ромів, яка демонструє, до чого призводять піднесені на рівень державної політики хибні уявлення та стереотипи щодо окремого народу, в освітній площині є потужним матеріалом для протистояння ксенофобії та виховання молодих громадян на засадах поваги до іншого. Іще одним важливим виміром є питання пам’яті спільноти та суспільства: якою мірою сучасне становище ромського населення країни обумовлене травматичним досвідом воєнних часів та як нині роми сприймають трагічне минуле, та чи сприяє історична політика держави усвідомленню суспільством уроків геноциду?

Робота конференції складатиметься з відкриття, трьох послідовних сесій та заключного круглого столу. Кожна сесія передбачає вступ модератора, доповіді кількох учасників, виступ диспутанта та запитання/обговорення. На завершення буде розглянуто та ухвалено проект резолюції конференції.

До участі в конференції запрошуються широкі кола громадськості – студенти, аспіранти, викладачі, представники мас-медіа, усі, кого цікавить доля етнічних груп України в роки Другої світової війни, проблеми колективної історичної пам’яті, історії геноциду.

Початок реєстрації о 9:00.