Національна академія наук України звертається до країн-членів НАТО з проханням закрити над Україною повітряний простір.

14-й день в Україні триває кривава війна, яку розпочала Російська Федерація.
Кожного дня російські військові руйнують наші міста, цинічно обстрілюють житлові будинки, знищують ключові об’єкти критичної, цивільної та соціальної інфраструктури. Зруйновані лікарні, дитячі садки, освітні та наукові заклади. У Києві, Харкові, Сумах, Миколаєві та інших містах України від російських обстрілів постраждали наукові установи Національної академії наук України.
Загарбники вдаються до заборонених міжнародним гуманітарним правом способів ведення війни. Росія розгорнула війну проти мирного населення України. Сотні населених пунктів знаходяться у повній блокаді та переживають гуманітарну катастрофу – немає продуктів, води, світла, газу, тепла, не працює зв’язок. По декілька днів люди змушені ховатися у підвалах та бомбосховищах. Гинуть мирні люди та ні в чому не винні діти. Рятуючись від російських ракет і окупантів два мільйони українців залишили свої домівки та вимушено переселились в більш безпечні регіони нашої країни й до сусідніх держав.
Все це результати варварських масованих авіаційних нальотів, обстрілів крилатими і балістичними ракетами, які здійснюються з території Росії і Білорусі.
Національна академія наук України розділяє та підтримує заклик керівництва нашої держави, мільйонів громадян України та інших країн, які вже підписали міжнародну петицію, та звертається до країн-членів НАТО з проханням закрити над Україною повітряний простір.
Зволікання з цим рішенням з кожним днем збільшує страшну ціну для нашого народу та всього цивілізованого світу.
Президент Національної академії наук України
академік НАН України Анатолій Загородній
Малюнок: Андрій Єрмоленко