
27 березня 2025 р. в приміщенні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана-Фрака відбувся організований Національним заповідником «Давній Галич» (м.Галич) дискусійний круглий стіл: «На шляху до Галича: Ростиславичі в другій половині ХІ – першій третині ХІІ століття До 900-ліття княжого осідку в Галичі». В заході взяли участь науковці Ягеллонського (м.Краків), Прикарпатського і Чернівецького університетів.
Серед головних учасників дискусії був академік АН Вищої школи України, доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського Олександр Головко. Науковець у виступі зупинився на складних питаннях розвитку Прикарпаття в Х – першій половині ХІІ ст., розповів про пошук відповідей на ці питання. Особливе місце Олександр Борисович приділив питанню про визначення часу перетворення Галича на столицю незалежної суверенної держави – Галицького князівства. На думку вченого, столичного статусу Галич набув у березні 1125 р., тобто 900 років тому. Хід круглого столу викликав інтерес у присутніх на заході науковців Івано-Франківська і Галича, у викладачів і студентів Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.
31 березня 2025 р. Олександр Головко взяв участь у засіданні (онлайн режимі) Східноєвропейської комісії Академії знань (м.Краків, Польща). 31 березня 2025 р. Виступив в обговоренні доповіді доцента Ягелонського університету В.Нагірного «Imiennictwo halickich Rościsławowiczów: rzeczywiśtość a mity historiograficzne (Імена галицьких Ростиславичів: реальність і історіографічні міфи)», звернув увагу на значне місце Галицького князівства в житті європейського континенту в ХІІ – ХІІІ ст., розповів про сучасні дослідження минулого Русі в Україні.