“Донська і Дніпровська флотилії в російсько-турецькій війні 1736–1739 років”


Нещодавно з’явилася монографія доцента Інституту управління і права Запорізького національного технічного університету, кандидата історичних наук Геннадія ШПИТАЛЬОВА “Донська і Дніпровська флотилії в російсько-турецькій війні 1736–1739 років” (Київ, 2015. – 280 с.).

Дана наукова розвідка є спеціальним дослідженням з історії Донської і Дніпровської флотилій, які діяли у пониззях Дону та Дніпра, а також на акваторіях Чорного та Азовського морів, під час російсько-турецької війни 1736–1739 років.

На підставі представницького кола опублікованих джерел й історіографічного доробку автором було проаналізовано конкретні кроки Російської імперії по вирішенню “Чорноморської проблеми” впродовж кінця XVII–XVIII ст. З’ясовуються особливості будівництва, комплектації, озброєння і забезпечення зазначених підрозділів російського флоту на Півдні. Увагу приділено й реконструкції бойового шляху флотських екіпажів, їх взаємодії із запорозькими морськими флотиліями у виправах проти турків.

Книга вийшла під грифами Запорізького відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, Східного інституту українознавства ім. Ковальських, Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького та Запорізького національного університету за підтримки Канадського інституту українських студій.