Матеріали до біобібліографії Симона Петлюри


Нещодавно побачив світ анотований бібліографічний покажчик “Симон Петлюра на сторінках українських газет 1917–1920 років: матеріали до біобібліографії”, що ґрунтується на унікальних та рідкісних газетних фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Видатний український публіцист, громадсько-політичний і державний діяч Симон Петлюра був однією з центральних постатей Української революції. Не дивно, що газети першої чверті ХХ ст. майже щодня висвітлювали його участь у законодавчому процесі нової української держави та у розбудові Збройних сил України на тлі відновлення військових історичних традицій та української ідеї, оцінювали погляди Симона Петлюри на зовнішню політику УНР.

Аби виявити відповідні публікації, здійснити їх бібліографічний опис, доповнити анотаціями, фахівці відділу газетних фондів НБУВ дослідили понад 5 тис. номерів 155 назв газет.

Результатом тривалої копіткої праці колективу авторів-укладачів став анотований бібліографічний покажчик, що містить 2 704 описи, які хронологічно ілюструють діяльність Симона Петлюри й дозволяють спростувати багато нав’язаних йому звинувачень.

Науково-довідковий апарат видання складається з іменного покажчика та покажчика місць видання, списку скорочень українською та російською мовами, списку назв газет за алфавітом.

Видання розраховане на науковців, викладачів ВНЗ, журналістів, студентів і всіх, хто прагне до об’єктивного дослідження історичних подій і фактів, більш глибокого усвідомлення ролі Симона Петлюри в історії України.

Прес-служба НБУВ

http://www.nbuv.gov.ua