Випуск 19/20 “Українського археографічного щорічника” у PDF-форматі на нашому сайті

У спеціальному розділі нашого сайту, де оприлюднюються електронні версії “Українського археографічного щорічника”, щойно з’явився PDF-файл:

Випуск 19/20. — Том 22/23. — Київ, 2016. — 668 с. (Археографічна комісія, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України).

У черговому томі “Українського археографічного щорічника” (вип. 19/20) друкуються статті й джерельні матеріали з історії України ХІІІ–ХХ ст., зокрема аналізуються відомості про монастир, в якому перебувала мати Данила Галицького, уявлення про верховну владу у Великому князівстві Литовському, специфіка артилерії XV–XVI ст., становище шляхтянки в ранньомодерному соціумі Волині, утвердження герба УНР тощо. Рубрика “Пам’ятки історіографії” представлена нарисом Наталі Полонської-Василенко про свого чоловіка – Миколу Василенка. Джерельний блок містить публікації з приводу взаємин володимирського міщанства зі старостинською адміністрацією у 1640-х рр., єврейського погрому 1905 р. у Луганську, зовнішньополітичної діяльності ОУН у міжвоєнний період, спогади про Леся Курбаса та ін. матеріали. Рубрика рецензій та оглядів подає читачеві рефлексії та дискусії про нові видання в Україні та Білорусі. У “Miscellanea” подано історико-документальні нотатки.

Для науковців, викладачів історії, учителів, студентів і всіх, хто цікавиться історичним минулим України.

ЗМІСТ