Писемні джерела в Google Art Project


Google Art Project – один з найграндіозніших онлайн-проектів компанії Google, який дозволяє дистанційно ознайомитися з топ-експонатами найбільших музеїв світу. Мистецькі шедеври зафіксовані з допомогою гігапіксельної цифрової зйомки, нині в інтернет-доступі перебуває близько 45 000 об’єктів, зокрема чимало шедеврів писемної культури. Також відвідувач може скористатися 60 віртуальними турами за технологією Street View і оглянути приміщення музеїв.

Україна представлена підбірками від трьох закладів – Національного заповідника “Софія Київська”, Національного центру народної культури імені Івана Гончара, а також Центру вуличного мистецтва “Республіка” з Кам’янця-Подільського.

Індульгенція (платна грамота, що гарантує відпущення гріхів) учасникам війни проти турків. Надрукована Йоганом Гутенбергом у м. Майнц, Німеччина 1455 року в числі низки антитурецьких послань Папи Калікста ІІІ. Друкар таким чином збирав кошти для завершення свого головного проекту – 42-рядкової “Біблії”. Зберігається в фондах музею Конде в замку Шантійї, Франція. Цифрова копія доступна онлайн в рамках Google Art Project.